Szkoła Podstawowa w Zamieniu to nowoczesny,
przestronny budynek posiadający różnorodne
przestrzenie edukacyjne i rozwiązania technologiczne
sprzyjające uczeniu się.

Mieści się w nim łącznie 29 sal lekcyjnych (w tym: cztery sale przyrodnicze oraz dwie pracownie komputerowe), dwie świetlice, biblioteka, dwusektorowa sala gimnastyczna z zapleczem sanitarnym, siłownia/sala fitness oraz sala gimnastyki korekcyjnej.

Obiekt o łącznej powierzchni ponad 8 tys. m.kw. posiada również wielofunkcyjną aulę z antresolą oraz kuchnię z jadalnią. Wokół budynku powstaje obecnie plac zabaw dla dzieci, a niebawem ruszą prace nad zewnętrzną częścią sportową. Planowane jest również stworzenie przestrzeni rekreacyjno-edukacyjnej, tak aby uczniowie mogli spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Nasza szkoła stawia na połączenie tradycji i nowoczesności oraz stawia na współpracę. Tworzymy atmosferę, aby uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz odwiedzjący Nas goście czuli się dobrze, jak w dobrym, pełnym rodzinnego ciepła domu. Naszym celem jest, aby uczniowie otrzymali wszechstronną dobrze ugruntowaną wiedzę, podczas aktywizujących form zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, poznali samych siebie, rozwijali swoje pasje i zainteresowania. Chcemy, aby po opuszczeniu murów szkoły byli obywatelami świata: otwartymi na nowe doświadczenia, umiejącymi się samodzielnie uczyć, kreatywnymi, stawiającymi na współpracę, dbającymi o środowisko naturalne, tolerancyjnymi, ale przede wszystkim świadomymi młodymi obywatelami, którzy potrafią być empatyczni i nieść bezinteresowną pomoc innym ludziom.

Szkoła z Bajki? Nie, to Nasza Szkoła w Zamieniu, Szkoła Nowej Generacji 🙂