Szkoła dla rodziców i wychowawców – Wychowywać to kochać i wymagać

Szanowni Państwo

W związku z ogromnym zainteresowaniem warsztatu pt. „Jak karać i nagradzać dzieci?” poprosiliśmy, aby Gmina Lesznowola sfinansowała dla Państwa cykl warsztatów rozszerzających tą tematykę.

Serdecznie zapraszamy na:

SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW

WYCHOWYWAĆ TO KOCHAĆ I WYMAGAĆ

cykl 10 spotkań po 3 godziny, spotkania będą się odbywać dwa razy w tygodniu.

Głównym celem warsztatów jest pomoc rodzicom w zbudowaniu silnej więzi emocjonalnej ze swoimi dziećmi, jest to program wspierania umiejętności wychowawczych funkcjonujący w Polsce pod nazwą Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.

Program opracowany w oparciu o koncepcję T. Gordona „Wychowanie bez porażek” i książki A. Faber, E. Mazlish z cyklu „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

Tematy poruszane w trakcie warsztatów:

granice

Jak wyznaczać dzieciom granice aby mogły bezpiecznie wzrastać i dobrze funkcjonować w społeczeństwie?

uczucia i emocje

Jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami i wyrażać je w sposób nieraniący innych?

zachęcanie do współpracy

Jak zachęcać dziecko do nauki, sprzątania, wykonywania swoich obowiązków?

kary i konsekwencje

Czy karać dziecko? Jak karać? Jeżeli nie karać, to jak modyfikować niepożądane zachowania dziecka?

konflikty i problemy

Jak uczyć dzieci rozwiązywać konflikty z rówieśnikami? Jak rozwiązywać konflikty pomiędzy dzieckiem i rodzicami?

samodzielność

Jak zachęcać dziecko w każdym wieku do samodzielności? Jak uczyć dziecko odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje?

etykiety i „role”

Jak dostrzegać pozytywne strony naszego dziecka? Jak budować jego poczucie własnej wartości?

pochwała

Jak chwalić, aby budować poczucie własnej wartości dziecka? Jak chwalić by zmotywować do pracy?

Prowadząca warsztaty- Ewa Misztal terapeutka poznawczo-behawioralna, pedagog, wieloletnia realizatorka indywidualnych i grupowych programów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prywatnie Mama dorosłego syna i miłośniczka natury.

Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona (15 uczestników), decyduje kolejność zgłoszeń w wiadomości zwrotnej.

Zajęcia będą się odbywać w Szkole Podstawowej w Zamieniu od dnia 2 czerwca  w godzinach 17-20.

Z poważaniem Ewa Misztal