Wycieczka do Centrum Folkloru

25 października, w ramach realizacji programu ,,Kulturalna szkoła na Mazowszu” oraz innowacji pedagogicznej ,,Świat teatru i kultura ludowa”, klasa IV a i IV c pojechały na wycieczkę szkolną do Centrum Folkloru Karolin w Otrębusach. Opiekę sprawowali: p. Ewa Stolarczyk, p. Edyta Skrzypek i p. Paweł Smoliński. Podczas pobytu w dawnej siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca ,,Mazowsze” uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach wokalnych ,,Kukułeczka kuka”. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, na czym polega emisja głosu, poznali sposoby profesjonalnych śpiewaków na doskonalenie dykcji i próbowali pod okiem artysty chóru Zespołu ,,Mazowsze” pięknie zaśpiewać dwie piosenki – ,,Szła dzieweczka” i ,,Kukułeczka kuka”.

Klasy zwiedziły również wystawę stałą w nowoczesnym centrum kulturalno-edukacyjnym. Podczas oglądania ekspozycji w Pałacu Karolin uczniowie słuchali przewodniczek, które z pasją opowiadały o bogactwie kultury tradycyjnej, polskich tańcach narodowych, strojach i instrumentach ludowych. Uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.