Z ŻYCIA 1A

Wrzesień w klasie 1a zaczął się bardzo intensywnie i edukacyjnie.

Już 23 września klasa wyjechała na wycieczkę autokarową do Zoo Safari w Borysewie. Dzieci miały okazję podziwiać nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta – Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Z ogromną ciekawością zwiedzały Zoo podróżując kolejką. Poznawały zwyczaje i zachowania kangurów, wielbłądów oraz innych zwierząt, jak również mogły przyglądać się karmieniu foki oraz pelikanów. Spędziły radośnie czas na powietrzu i zjadły pyszne kiełbaski z grila. Pogoda tego dnia dopisała, dlatego żal było wracać do domu.

30 września z okazji Dnia Chłopaka, zamiast standardowych prezentów dla chłopców, cała klasa miała możliwość uczestniczenia w warsztatach LEGO. Dzieci w parach przygotowały samodzielnie projekty, budując modele z klocków Lego® Classic w oparciu o gotowe instrukcje. Następnie dzieci stały się młodymi inżynierami i wykorzystując silniki wprawiły w ruch przygotowane konstrukcje.

15 października odbyła sie uroczystość pasowania na Pierwszaka. Dzieci przygotowały piękną akademię na auli, w której uczestniczył Pan Dyrektor Michał Doliński, jak również rodzice uczniów. Po części oficjalnej, dzieci udały się do klasy, gdzie orzymały pamiątkowe „Wielkie Księgi Pierwszaka”, przypinki i dyplomy oraz zjadły pyszny poczęstunek.