7 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (ang. Safer Internet Day) to wydarzenie, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia i sieć stały się integralną częścią naszego życia, kwestie związane z bezpieczeństwem online stają się coraz ważniejsze.

Rodzice powinni zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie mogą czyhać na ich dzieci w sieci, takich jak: cyberprzemoc, wyłudzanie informacji osobistych, kontakty z nieznajomymi czy też kontakt z treściami nieodpowiednimi. Warto zadbać o to, aby nasze dzieci umiały korzystać z Internetu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Na poniższych stronach znajdują się informacje i porady dotyczące bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a także narzędzia i aplikacje, które pomogą rodzicom chronić swoje dzieci przed zagrożeniami w sieci. Zachęcamy do zapoznania się.