KOMUNIKAT NR 2 z 13.12.2021 r.

Szanowni Państwo,

KWARANTANNA☣

W przypadku otrzymania informacji o potwierdzonym pozytywnym wyniku na obecność wirusa SARS-COV-2, dyrektor szkoły zbiera i analizuje różnego rodzaju dane dostępne w szkole (m.in. analiza dzienników lekcyjnych – frekwencja, analiza dzienników świetlicowych, wywiady z nauczycielami, zapis z monitoringu), a następnie za pomocą formularza na stronie gov.pl zgłasza osoby z kontaktu bezpośredniego do kwarantanny. W kolejnym etapie sanepid dokonuje stosownej weryfikacji co można obserwować na internetowym koncie pacjenta.  Szkoła niezwłocznie po zebraniu list osób do zgłoszenia do kwarantanny za pomocą dziennika elektronicznego przesyła do opiekunów stosowny komunikat.

NAUKA ZDALNA💻

W przypadku klas z których większość uczniów miała kontakt z osobą zarażoną w porozumieniu z sanepidem i organem prowadzącym podejmowana jest decyzja o przejściu uczniów w tryb nauki zdalnej (bieżące dokumenty dostępne do wglądu w niniejszym komunikacie).

Na chwilę obecną w naszej szkole edukacją zdalną są objęte oddziały: 0a, 0b, 1b, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b i 4a.

OBIADY🍎

Uczniowie, którzy przebywają na nauczaniu zdalnym lub kwarantannie mają odgórnie odwołane obiady. W przypadku potrzeby wykupienia obiadu na wynos jest taka możliwość. Zamówienia prosimy składać u intendenta Pani Anny Wierzbickiej do godziny 8:00 danego dnia, pod numerem tel. 22 112 43 51, lub mailowo: anna_wierzbicka@spzamienie.edu.pl

Zamówione zestawy obiadowe będą wydawane w godzinach od 12:00 do 13:00 w budynku A, przy wejściu od strony dostaw towaru.

Jednocześnie informuję, że nie ma możliwości przyjścia dziecka przebywającego na nauczaniu zdalnym na obiad do stołówki szkolnej. Prosimy o nieprzyprowadzanie uczniów do szkoły na posiłek.

BEZPIECZEŃSTWO❤️

Prosimy o nieposyłanie do szkoły osób z objawami infekcji, w miarę możliwości informowanie szkoły o wszelkich niepokojących objawach wskazujących na możliwe zakażenie SARS-CoV-2, bezzwłoczne informowanie o pozytywnym wyniku ucznia.

Dziękuję wszystkim z Państwa, którzy na bieżąco informują szkołę o objawach i pozytywnych wynikach testu, wyposażanie uczniów w maseczki oraz wyrozumiałość w tych trudnych czasach pandemii.

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

Michał Doliński

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zamieniu