Spektakl w Teatrze Lalek Guliwer

W czwartek 2.03.2023 r  klasa „0c” wybrała się do Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Dzieci z zapartym tchem obejrzały spektakl o sprawach ważnych i poważnych – bez cienia nadęcia i patosu, za to z subtelnie wplecionym humorem pt „Czy umiesz gwizdać, Joanno?”.
W kameralnym spektaklu na dwójkę aktorów poznały pełną przygód historię o przyjaźni ponad pokoleniami. W tej wyjątkowej opowieści zwykłe chwile radości i skromne szaleństwa sprawiają, że świat wokół bohaterów nabiera barw, a kiedy nadchodzi czas rozstania, pozostają wspomnienia. Wspomnienia o tym, jak fajnie razem puszczać latawce, uczyć się gwizdać, wspinać się na drzewa i rwać czereśnie.

W spektaklu dzieci podziwiały teatr opowieści zrealizowany w planie lalkowym z wykorzystaniem lalki tintamareski. Przedstawienie było sceniczną adaptacją książki Ulfa Starka – jednego z najbardziej cenionych szwedzkich autorów literatury dla dzieci.