SZLACHETNA PACZKA

W tym roku, po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Zamieniu przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Objęliśmy opieką jedną z rodzin , stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Zachęcamy do tworzenia Paczki.

Szczegóły u wychowawców klas

Historia Rodziny

W niewielkim mieszkaniu mieszka pani Justyna oraz jej syn, Krystian, u którego zdiagnozowano spektrum autyzmu. Pani Justyna od niedawna podjęła pracę jako opiekun osób starszych, a Krystian chodzi do szkoły podstawowej, jest pod opiegą psychologa szkolnego i uczęszcza na terapie. Pani Justyna nie mogła wcześniej podjąć pracy z powodu poważnych problemów z kręgosłupem, była po kilku operacjach, a Krystian wymagał ciągłej opieki. Pani Justyna z całych swoich sił stara utrzymać rodzinę dzięki nowej pracy, ale nadal musi pilnować swojego stanu zdrowia. Kiedyś rodzina aktywnie przebywała na świeżym powietrzu. Pani Justyna dobrze gra na pianinie, a Krystian interesuje się geografią i historią, wyróżnia się w klasie swoją wiedzą.

Codzienność Rodziny

Najcięższą trudnością w życiu pani Justyny jest problem z kręgosłupem. Pomimo operacji nadal nie może podejmować cięższej pracy fizycznej, musi regularnie odwiedzać lekarza oraz cierpi na nieustający ból powodujący u pani Justyny depresję. Krystian może samodzielnie iść do szkoły, ale nadal wymaga opieki szkolnego psychologa oraz opieki w domu. Aby się utrzymać, pani Justyna podjęła pracę mimo problemów ze zdrowiem. Dzięki pracy i świadczeniom otrzymuje miesięcznie 2820 zł, ale po odliczeniu kosztów leczenia oraz utrzymania mieszkania (1310 zł) pozostaje jedynie 755 zł na pozostałe potrzeby na osobę. Nowa praca, poza źródłem utrzymania, jest dla Pani Justyny źródłem przyjemności i siły do dalszego działania. W wolnych chwilach wspólnie oglądają filmy, w szkole Krystian gra w piłkę z kolegami, ogląda mecze i kibicuje popularnym klubom. Pani Justyna bardzo by chciała żyć bez dokuczającego jej od lat ciągłego bólu. W przyszłości myśli o zostaniu muzykiem, aby mogła grać dla przyjemności swojej i, co ważniejsze dla niej, innych.

Potrzeby Rodziny

Żywność trwała

• Kawa
  • Herbata
  • Ryż
  • Mąka
  • Makaron
  • Kasza
  • Dżem
  • Olej
  • Cukier
  • Konserwy mięsne
  • Owoce i warzywa w puszkach
  • Konserwy rybne

• 2 ręczniki 140×70
  • Ręczniki

Inne potrzeby materialne

• Rodzina opiekuje się 3 kotami, sucha karma dla kotów.
  • Karma dla kotów
  • Żwirek dla kota