Zbiórka baterii oraz odzieży i tekstyliów

Rozpoczynamy udział w akcji „Zbieram to w szkole”.

Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów i gromadzenie pieniędzy na pomoc podopiecznym misjonarzy – księży sercanów. Pomoc realizuje się np. poprzez budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie i w Tanzanii, pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Boliwii oraz na Filipinach.

Placówka edukacyjna nie ponosi żadnych kosztów uczestnictwa w projekcie. Przekazywane przedmioty, surowce mają przyporządkowaną wartość punktową. Za zgromadzone punkty można odebrać nagrody.

Od najbliższego poniedziałku (18.12.2023 r.) zaczniemy zbiórkę baterii oraz odzieży i tekstyliów takich jak: ubrania damskie, męski oraz dziecięce, buty damskie i męskie połączone w pary, torebki, paski, koce, obrusy, pościele, firany oraz zabawki z wyłączeniem maskotek. Rzeczy mogą być zarówno nowe jak i używane, ale nadające się do ponownego wykorzystania.

Na początku tygodnia przy wejściu głównym pojawią się podpisane pojemniki przeznaczone na przyniesione przez Państwa rzeczy.